Galeria

Zajmujemy się kompleksowo odpylaniem tj. doborem urządzeń, projektowaniem, wykonaniem w metalu, montażem, uruchomieniem i przeszkoleniem pracowników oraz modernizacją istniejących instalacji.

Produkcja, obróbka, konfekcjonowanie czy załadunek - niezależnie od rodzaju przemysłu podczas tych procesów pojawiają się duże ilości pyłu. Od początku istnienia firmy Eko Filtr doskonalimy się w tworzeniu rozwiązań, które zapewniają odpylanie powietrza w szczególnie narażonych miejscach. Unoszące się w otoczeniu drobiny szkodzą ludziom i maszynom, dlatego naszym zadaniem jest kompleksowe rozwiązanie problemu, dopasowane do specyfiki miejsca. Jako producent filtrów i instalacji odpylania gwarantujemy obniżenie poziomu zapylenia do wartości dopuszczonych przez normy.

Producent filtrów dla przemysłu

Nasz zespół projektuje i tworzy wszystkie części konstrukcji przeciwpyłowych - od wkładów i części do filtrów po duże elementy konstrukcyjne. Dzięki temu osiągamy wysoką skuteczność, którą wykazują się nasze systemy i instalacje odpylania. Dostosowujemy filtry dla przemysłu do właściwości i rodzajów zapylenia, by ich separacja i odprowadzenie były jak najdokładniejsze. Produkty z tkanin, tworzyw sztucznych, dopasowane kształtem i mechaniką do typu pyłów, dopasowujemy do całości projektu. Do urządzeń oczyszczających oferujemy worki filtracyjne z koszami własnego projektu i wkłady patronowe na nośniku celulozowym, poliestrowym lub polipropylenowym. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dlatego w szczególnych przypadkach wykonujemy nasze produkty do odpylania powietrza ze specjalnych materiałów lub szukamy innowacyjnych rozwiązań.

Producent instalacji odpylających

Projektujemy kompletne systemy i urządzenia odpylające dla rozmaitych branż. Oddajemy do użytku gotowe systemy, które rozwiązują problem zapylenia w hali produkcyjnej, warsztacie, magazynie czy miejscu przeładunku. Mamy na swoim koncie kilkaset realizacji w różniących się od siebie branżach. Wykonaliśmy m.in. instalacje odpylania dla:

 • odlewni aluminium,

 • fabrykach kostki brukarskiej i konfekcji betonowej,

 • wytwórni barwników do produkcji farb,

 • linii produkcyjnej węży ogrodowych i żyłki tnącej do kosiarek,

 • przemysłu wytwarzania szkła,

 • układu transportującego w cukrowni,

 • parku maszynowego przy produkcji porcelany.

Odpylanie powietrza

Z naszych usług nieprzerwanie od kilku dekad korzystają niemal wszystkie gałęzie przemysłu. Stawiamy na przedstawienie oferty urządzeń odpylających z dopasowanym projektem, które skutecznie obniżą poziom zanieczyszczeń zgodnie z normami bezpieczeństwa. Przeprowadzamy naszych kontrahentów przez cały proces inwestycji. W skład naszej oferty wchodzą:

 • przedstawienie kompletnej oferty na bazie sprawdzonych urządzeń,

 • sporządzenie projektu dopasowanego do typu odpylania powietrza,

 • produkcja urządzeń i instalacji - zbiorników, stelaży, innych elementów konstrukcji,

 • kompletny montaż systemu odpylającego,

 • szkolenie dla obsługi,

 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Naszym kontrahentom zapewniamy pełne wsparcie technologiczne podczas eksploatacji w pełni automatycznych układów filtracyjnych. Założyciel i właściciel firmy Eko Filtr, inż. Zbigniew Włudyga, to jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów, projektujących systemy i urządzenia odpylające w Polsce. Jesteśmy samowystarczalni - posiadamy własną halę produkcyjną, warsztaty, malarnię i magazyny. Kontrolujemy proces produkcji części, projektowanie i montaż, dzięki czemu możemy zagwarantować sprawne i wydajne działanie filtrów dla przemysłu.

Doradztwo techniczne - systemy i urządzenia odpylające

Sprawny system oczyszczający otoczenie z pyłów to podstawa działalności wytwórczej. Producent instalacji odpylającej zaprasza do współpracy właścicieli linii wytwórczych i innych urządzeń, które wymagają neutralizacji zanieczyszczeń. Proponujemy zaawansowane doradztwo techniczne w zakresie odpylania powietrza z dostosowaniem do specyfiki branżowej. W przypadku, gdy projekt będzie wymagał zastosowania niestandardowych rozwiązań, podejmiemy się zaprojektowania od postaw kompletnego systemu odpylającego. Mamy do dyspozycji m.in. różne rodzaje filtrów workowych FPK i FW, odpylaczy i baterii cyklonowych, układy filtracji mechanicznej i stanowiskowej. Gwarantujemy dostarczenie kompletnej technologii dla przemysłu, która zautomatyzuje i usprawni likwidację zapylenia. Wszystkie nasze produkty są zgodne z wymogami dyrektywy ATEX i normami dotyczącymi poziomu zanieczyszczeń powietrza.